Piękny biust. Jak go o niego dbać?

Piękny biust to atut każdej kobiety, który sprawia, że stajemy się pewne siebie i seksowne. Jednak z czasem nasze atuty ulegają naturalnym procesom i tracą jędrność. Wewnętrzna struktura piersi początkowo składa się w przeważającej części z tkanki gruczołowej odpowiedzialnej za produkcję mleka, natomiast z wiekiem zaczyna przeważać w nich tkanka tłuszczowa. Sprawia to że piersi stają się mniej sprężyste. Dodatkowo skóra nie jest już tak elastyczna, a nieodpowiednia postawa i źle dobrana bielizna pogłębiają ten stan.

Okazuje się jednak, że pomimo iż procesy te są nieodwracane to mamy duży wpływ na ich spowolnienie. Po pierwsze zwróć uwagę na to jak siedzisz, nie garb się. Skorzystaj z pomocy brafitterki, zainwestuj w bieliznę dobrej jakości i najważniejsze zmień swoje nawyki. Codzienna pielęgnacja twojego ciała nie powinna wykluczać piersi, które także potrzebują nawilżenia, a codzienne masaże chłodnym strumieniem wody poprawiają krążenie i jakość skóry. Jednak najlepszym sposobem na poprawienie jędrności biustu są ćwiczenia mięśni klatki piersiowej i pływanie. Jeżeli nie masz czasu na siłownie czy basen, możesz proste ćwiczenia wykonywać w domu. Oto kilka z nich:

  • Wyprostuj ramiona i złącz dłonie na wysokości piersi. Mocno dociśnij je do siebie, licząc do trzech. Rozluźnij mięśnie.
  • Stań twarzą do ściany, oprzyj się o nią dłońmi, a następnie zginaj i prostuj ramiona, jakbyś robiła pompki.
  • Stań prosto, wciągnij brzuch. Wyprostuj ręce oraz dłonie i wymachuj wyprostowanymi ramionami na zmianę w przód i w tył.
  • Wyciągnij przed siebie ramiona. Niech partner włoży zgięte ręce między twoje przedramiona i stara się je rozszerzyć. Ty stawiaj opór.

Podczas treningu należy skupić się na mięśniach klatki piersiowej, ramion i grzbietu, by poprawić postawę ciała. Kiedy wykonujemy ćwiczenia, w którym podnosimy ręce niezbędne będą hantle ważące 1,5–2,5 kg lub półtoralitrowe butelki z wodą. Ćwiczenia wykonuj wolno i dokładnie.

Jeśli połączysz wszystkie te ćwiczenia i zdrowe nawyki, efekt będzie zniewalający. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *