Woda źródłem zdrowia

Jak powszechnie wiadomo, woda może stanowić aż do 75 % masy naszego ciała. Nasz organizm nie potrafi gromadzić jej nadmiaru, dlatego ciągle powinniśmy uzupełniać płyny, wypijając kilka litrów dziennie. Poniżej chciałabym przedstawić wam kilka powodów, dla których warto sprawić, by picie wody stało się nawykiem i elementem codziennego życia.

1. Rozłóżcie sobie picie wody na cały dzień.

Zastosujcie przy tym prostą metodę, która pozwoli wam określić, ile litrów spożywać podczas różnych pór dnia. Podzielcie swoją wagę przez 30.

Np. 52:3=1,7, czyli osoba o takiej wadze powinna wypić ok. 1,7 litra wody dziennie.
Teraz podzielcie wynik przez 3.

1,7:3= 0,6 – tyle litrów wody powinna wypić rano osoba ważąca 52 kg.

2. Nie pijcie wody podczas jedzenia.

Dostarczana do organizmu podczas trawienia, zmniejsza stężenie enzymów trawiennych, co utrudnia ten proces. Najlepiej wypić szklankę 10 minut przed i po jedzeniu. Wypijając wodę z dodatkiem cytryny na czczo, oczyścicie swój organizm z toksyn zaległych z poprzedniego dnia.

3. Aby mieć wodę zawsze pod ręką, kupujcie całe zgrzewki.

W ten sposób, codziennie rano, nie będziecie musiały pędzić przed pracą do sklepu i denerwować się spóźnieniem.

4. Regularne picie wody wspomaga odchudzanie.

Badania dowodzą, że wielu ludzi myli ze sobą uczucie głodu i pragnienia. Odpowiednia ilość dostarczanej wody sprawia, że nie czujemy potrzeby sięgania po dodatkowe przekąski, a szklanka wody wypita przed posiłkiem zmniejsza apetyt i pobudza metabolizm.

5. Woda dodaje sił.

Już nawet najmniejszy ubytek wody w organizmie powoduje uczucie zmęczenia, a 10% strata jest przyczyną niezdolności do wysiłku fizycznego. Odwodnienie organizmu może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak zaburzenia koordynacji ruchowej, bezsenność, skurcze mięśni oraz spadek sprawności fizycznej.

Mam nadzieję, że was przekonałam i woda stanie się nieodłącznym elementem waszej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *