Jak się zmotywować do odchudzania?

Doskonale wiem jak ciężko jest zmusić się do wysiłku, aby w końcu zrzucić zbędne kilogramy. Na pewno masz tak, że nawet jeśli już uda Ci się trochę poćwiczyć to szybko się zniechęcasz ponieważ nie widzisz żadnych efektów. Otóż musisz uświadomić sobie, że odchudzanie to pewien proces w którym nie odniesiesz sukcesu od razu.

Jak się zmotywować do odchudzania?

Na początku powinnaś zacząć po prostu ćwiczyć i przyzwyczaić organizm do wysiłku. Nie patrz w ogóle na efekty, niech ćwiczenia będą dla Ciebie przyjemnością. Na efekty przyjdzie czas, nie martw się o to. Na początek niech to będzie dwa dni ćwiczeń w tygodniu po jednej godzinie dziennie. Dopiero kiedy oswoisz się z wysiłkiem i wejdzie Ci to w krew możesz ćwiczyć częściej np. 3-4 razy w tygodniu.

Dodatkowo silną motywacją dla Ciebie może być krótkie “ćwiczenie wstrząsowe”. Zamknij oczy i wyobraź sobie siebie za 5 lat. Patrzysz w lustro i widzisz siebie strasznie grubą, tłuszcz się z Ciebie wręcz wylewa. Czujesz się okropnie, jest Ci wstyd… Nie możesz na siebie patrzeć.

STOP – To się jeszcze nie wydarzyło! Możesz to jeszcze zmienić zaczynając od dziś. Masz wpływ na swoje życie i tylko Ty decydujesz o tym jak będziesz wyglądać za rok, 5 czy 10 lat.

Odsuń szybko tamten obraz i wyobraź sobie siebie jeszcze raz. Stoisz przed lustrem i widzisz piękną i zgrabną kobietę która jest w pełni zadowolona ze swojego wyglądu. Wyglądasz jakby młodziej, podobasz się sobie, a co najważniejsze odczuwasz ogromną satysfakcję z tego, że Ci się udało! Wiesz, że ćwiczenia które na początku były ciężkie, a potem zaczęły sprawiać Ci przyjemność opłacały się, a odpowiednia dieta tylko Ci w tym pomogła.

To właśnie dzisiaj jest dobry dzień, aby zacząć kreować swoją przyszłą figurę. Nikt inny tego za Ciebie nie zrobi, tylko Ty masz kontrolę nad swoim ciałem. Jak je poprowadzisz? Wybór należy do Ciebie!

2 myśli na temat “Jak się zmotywować do odchudzania?

 • Avatar
  8 września 2015 o 22:52
  Permalink

  Haha ja to w ogóle nie mogę nawet się zabrać do ćwiczeń a co dopiero przyzwyczaić się do regularnych ćwiczeń 😀 ale w końcu dam radę!

  Odpowiedz
  • Avatar
   9 września 2015 o 08:54
   Permalink

   Życzę powodzenia i samych sukcesów! 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *