Jak poczuć się pewnie podczas wakacji? Kilka ćwiczeń na ładny brzuch i boczki

Wakacje w pełni, więc to ostatni moment, żeby zatroszczyć się o ładny brzuch. Brak boczków i ładnie zarysowane mięśnie brzucha to podstawa do atrakcyjnego wyglądu w bikini, obcisłych bluzkach czy spodniach. Chcecie poczuć się pewne siebie latem? Zacznijcie ćwiczyć jeszcze dziś! Przygotowałam dla was kilka ćwiczeń, które z łatwością możecie wykonać w domu.

1.UNOSZENIE MIEDNICY W LEŻENIU NA PLECACH

Połóż się na plecach. Ręce ułóż wzdłuż tułowia, a stopy i kolana unieść delikatnie nad ziemią. Następnie przyciągnij kolana do klatki piersiowej. Kiedy poczujesz największe spięcie, wykonaj wydech i wróć do pozycji początkowej.

2. BRZUSZKI

To chyba najpopularniejsze ćwiczenie na mięśnie brzucha i nie trzeba go nikomu tłumaczyć. Jednak dla pewności… 🙂

Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach do 90 stopni, a pięty mocno dociśnij do podłoża. Dłonie ułóż za głową, a łokcie skieruj do zewnątrz. Spinaj mięśnie brzucha i unoś łopatki. Ważne, żebyś nie ciągnęła rękami głowy i utrzymywała ręce w tym samym położeniu.

3. SKRĘTY

Ćwiczenie wygląda podobnie jak w wypadku brzuszków. Również połóż się na plecach i zegnij nogi w kolanach. W tym momencie pojawia się jednak różnica – prawą stopę połóż na lewym udzie, napnij mięśnie brzucha i lewy łokieć unieś w stronę prawego kolana. Gdy skończysz serię powtórzeń, zmień stronę wykonywania ćwiczenia.

4. SKŁONY TUŁOWIA Z NOGAMI W GÓRZE

Znowu połóż się na plecach. Dłonie ułóż za głową, łokcie skieruj do zewnątrz. Lekko zgięte nogi unieś w górę. Zrób wdech i unieś barki w górę. Gdy poczujesz spięcie, zrób wydech i wróć do pozycji wyjściowej, nie kładąc pleców na ziemi.

5. DESKA

To ćwiczenie może na początku być trochę trudne. Z czasem jednak, na pewno będzie szło ci coraz lepiej. Nie warto rezygnować przy początkowych niepowodzeniach.

Oprzyj przedramiona na podłodze, nogi wyprostuj, a biodra ułóż na szerokość bioder. Twoje łokcie powinny znajdować się tuż pod ramionami. Napnij mięśnie i przenoś ciężar ciała na palcach stóp w przód i w tył.

6. UNOSZENIE MIEDNICY W LEŻENIU BOCZNYM

To ćwiczenie również nie należy do najłatwiejszych. Wystarczy jednak trochę wytrwałości i samozaparcia, a już po kilku razach będziesz wykonywać się bez żadnych problemów.

Połóż się na boku i oprzyj na lewym przedramieniu. Twoje całe ciało musi być ułożone w linii prostej, a stopy oparte o podłogę. Teraz unieś biodra, a następnie opuść je do początkowej pozycji. Pamiętaj o tym, żeby twoje ciało było mocno napięte i nie chwiało się. Gdy skończysz serię powtórzeń, zmień stronę wykonywania ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *