Diety odchudzające – którą wybrać?

Diety odchudzające – Wybierz odpowiednią dietę dla siebie!

Piękna sylwetka jest dla współczesnych kobiet sprawą niezwykle ważną. Wraz z dążeniem do posiadania pięknej sylwetki idzie popularność środków odchudzających, suplementów diety wspierających walkę z dodatkowymi kilogramami oraz moda na diety odchudzające. Jest ich coraz więcej, a każda promowana jest jako najlepsza i najskuteczniejsza. Każda dieta to sposób odżywiania się, który rządzi się własnymi zasadami. Który program odchudzający warto wybrać? Jakie diety odchudzające są obecnie uznawane za najlepsze? Oto kilka informacji na temat tych diet, które w ostatnim czasie zyskały największą popularność.

Głodówka: popularna, a jednak…
Wśród licznych znanych i popularnych diet, po które sięgają osoby pragnące szybko pozbyć się zbędnych kilogramów, znajduje się słynna głodówka. Jest to dieta popularna, jednak należy pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku w związku z jej stosowaniem. Choć zasady są tu proste, efekty w wielu przypadkach kończą się problemami zdrowotnymi oraz efektem jojo. Dlaczego? Bo zbyt szybki spadek wagi nie jest wcale tak dobrym rozwiązaniem, jak myśli wiele osób zaczynających odchudzanie. Brak jedzenia, picie dużych ilości wody – oto zasady, które przy zbyt długim stosowaniu stają się przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem oraz niedoborów witamin i minerałów. Dieta ta jest w efekcie polecana jako sposób na oczyszczenie organizmu, jednak jako metoda na odchudzanie nie jest już tak ceniona przez specjalistów. Dla nich diety odchudzające to dłuższe programy żywieniowe, które nie tylko pozwolą na stopniową utratę wagi, ale też uchronią nas przed niedoborami poszczególnych składników odżywczych.

Dieta Cambridge: rozsądek, który może przynieść wspaniałe efekty!
Rozsądne podejście do tej diety oraz troska o linię już po jej zakończeniu może przynieść bardzo dobre efekty. Dieta Cambridge zalicza się jednak do diet ryzykownych, zatem przed jej rozpoczęciem warto skorzystać z konsultacji z lekarzem. Tradycyjne posiłki są zastępowane opracowanymi w laboratoriach produktami, przez co koszt takiej kuracji odchudzającej staje się dość wysoki. Efekt? Takie diety odchudzające, jak dieta Cambridge są skierowane do ludzi zamożnych i wyróżniających się dobrym stanem zdrowia. Choć są to diety popularne, promowane jako bezpieczne sposoby na walkę ze zbędnymi kilogramami, lepiej zachować wobec nich zdrowy dystans.

Popularność kapusty, czyli dieta dla każdego
Tańsza i znacznie bardziej uniwersalna jest dieta kapuściana, która w ostatnich latach również zdobyła ogromną popularność. Opiera się ona na kapuście – niskokalorycznej, sycącej i pełnej cennych dla zdrowia składników odżywczych. Warto też pamiętać o tym, że kapusta w znacznym stopniu wpływa na pracę naszych jelit. W ciągu tygodnia stosowania takiej diety można osiągnąć zadziwiające rezultaty. Nie brak przypadków, gdy osoby korzystające z tego programu traciły nawet 8 km wagi w ciągu tygodnia. Należy jednak pamiętać, że o ile kapusta jest warzywem zdrowym, to dieta ograniczona tylko do niej może się negatywnie odbić na stanie naszego zdrowia. Dlatego też jej stosowanie należy ograniczyć do kilku dni, a następnie zadbać o dietę lekką, lecz znacznie bardziej zróżnicowaną. Należy też pamiętać, by po zakończeniu takiej rygorystycznej diety nie wracać zbyt gwałtownie do poprzednich nawyków żywieniowych. Efektem może być w takiej sytuacji jedynie efekt jojo – bardzo często spotykany wśród tych, którzy w walce ze zbędnymi kilogramami wykorzystywali głodówki i inne, rygorystyczne diety.

Diety owocowe
W walce ze zbędnymi kilogramami można stosować też te diety odchudzające, w których główną rolę odgrywają owoce. Jedną z tych popularniejszych jest dieta mleczno – bananowa, w której odżywianie się polega na zjadaniu codziennie sześciu bananów i wypijaniu trzech szklanek mleka. W gronie diet owocowych, które cieszą się wielkim uznaniem, znalazła się również dieta grejpfrutowa. Polega ona na ograniczeniu ilości spożywanych węglowodanów oraz na dodawaniu połówki grejpfruta do każdego posiłku.

Liczne diety odchudzające sprawiają, że każdy z nas może dopasować taki program do stanu swego zdrowia oraz do swych potrzeb. Pamiętajmy, by z diet korzystać rozsądnie, konsultując się na wszelki wypadek z lekarzem. Dieta ma nam przecież pomóc w walce z nadwagą i sprawić, że stan naszego zdrowia się poprawi. Niestety wiele osób, dla których podstawą jest atrakcyjny wygląd i szczupła sylwetka, stosuje bez umiary diety zbyt rygorystyczne. Ten brak rozsądku może mieć poważne konsekwencje, o czym na własnej skórze przekonało się już wiele osób.

2 myśli na temat “Diety odchudzające – którą wybrać?

 • Avatar
  31 sierpnia 2015 o 13:12
  Permalink

  Proszę o więcej artykułów z dietami!

  Odpowiedz
  • Avatar
   2 września 2015 o 19:09
   Permalink

   Będzie więcej, obiecuję 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *