Chcesz schudnąć? Ćwicz jogę!

Chciałabyś zrzucić kilka zbędnych kilogramów, jednak nie cierpisz wyczerpujących ćwiczeń i wylewania potu. Restrykcyjne diety też raczej nie są dla ciebie, bo i tak zwykle kończą się objadaniem w środku nocy. Myślisz, że nie ma już dla ciebie ratunku i już nigdy nie poczujesz się lepiej? Jest jedna rzecz, która może okazać się dla ciebie wybawieniem – joga.

Dlaczego warto ćwiczyć jogę?

Joga to nie tylko ćwiczenie ciała, ale też umysłu. Jej efekty będziesz mogła zauważyć nie tylko przy wchodzeniu na czwarte piętro, ale też w kontaktach z innymi ludźmi, czy w obcowaniu z samą sobą. Poczujesz harmonię ciała i umysłu, dzięki której twoje życie zdecydowanie stanie się przyjemniejsze. Joga zwiększy elastyczność twoich mięśni i rozluźni je, usprawni pracę stawów oraz ujędrni ciało. Ćwiczenie jogi dotleni i odmłodzi też twój organizm, korzystnie wpłynie na kręgosłup oraz poprawi ukrwienie. Gimnastyczny wymiar jogi, w połączeniu z praktykami umysłowymi – medytacją i pranayamai – przywróci twojemu życiu równowagę i zlikwiduje objawy stresu.

Czy joga odchudza?

Relaks, rozluźnienie i wzmocnienie mięśni – ok, ale co z odchudzaniem? Czy asany spowodują spalenie tkanki tłuszczowej? Na pewno nie zrobią tego w taki sam sposób jak fitness czy siłownia. Jednak ćwicząc jogę, naprawdę schudniesz – regularny trening wspomoże twój metabolizm i wyreguluje układ hormonalny. Co więcej, podczas jogi twoje mięśnie wydłużą się i zwiększą swoją siłę, bez zwiększania obwodu – twoje ciało będzie wyrzeźbione i smukłe. Dzięki wewnętrznej równowadze, którą osiągniesz, zaczniesz odróżniać apetyt od głodu i przestaniesz zajadać stres. Wzrośnie też twoja siła życiowa – będziesz mieć więcej motywacji i energii do działania.

Biorąc po uwagę wszystkie korzyści, jakie daje joga, nie pozostaje ci nic innego, jak tylko kupić matę i zacząć ćwiczyć. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *