Kawa kuloodporna na śniadanie

Nie umiesz żyć bez porannej dawki małej czarnej? Masz jednak świadomość, że powszechnej opinii jest ona szkodliwa, niezdrowa dla serca i wątroby. Mam dla Ciebie dobrą radę – przerzuć się na kawę kuloodporną, a dostarczysz organizmowi wszystkiego, co najlepsze.

Kawa + masło + olej kokosowy = energia na cały dzień

Kawa kuloodporna ( z ang. bulletproof coffee) to rewolucja w codziennym odżywianiu. Jej twórcą jest Amerykanin Dave Asprey. Zainspirował się wpływami paleo i dietą tybetańską, zgodnie z którą herbata przyrządzana była na bazie masła z mleka jaków. Zmodyfikował lekko przepis dostosowując go do potrzeb współczesnych kawoszy, masło z mleka jaków zastąpił tym powstałym z krowiego. Pokusił się również o dodatek oleju kokosowego. Do przygotowania kawy kuloodpornej najlepiej jest stosować wiejskie mleko. Kawa zaś powinna być świeżo mielona, z ziaren 100 % arabiki. Pamiętaj, aby wybrać niesolone masło. Napój najlepiej jest zblendować, aby uzyskać aksamitną konsystencję.

Jak zastąpić poranne śniadanie

Kawa z tłuszczem jest świetnym zamiennikiem pełnego w węglowodany śniadania, naszego podstawowego posiłku. Jest świetną propozycją dla tych, którzy nie mają czasu zjeść przez pracą pełnowymiarowego śniadania, a potrzebują energii na cały intensywny dzień. Jest idealna, gdy czeka nas wysiłek umysłowy, np. egzamin czy biznesowa rozmowa, gdyż dodatek tłuszczów wspomaga funkcjonowanie mózgu. Daje siłę, która utrzymuje się przez długi czas, wskazana jest więc również przed codziennym treningiem. Jeśli planujesz zjeść śniadanie, kawę wypij na pół godziny przed nim, wtedy będzie miała szansę w pełni uwolnić swoją moc. Możesz zabrać ją ze sobą w kubku termicznym, a energia będzie towarzyszyć Ci na każdym kroku.

Chcesz być fit, pij kawę z masłem.

Kawa nasycona tłuszczem zwierzęcym wydawać się może zbyt być kaloryczna i przeciwna wszelkim regułom odchudzania. Nic bardziej mylnego! Kawa kuloodporna daje taką dawkę tłuszczów, że spokojnie może zahamować apetyt i zniwelować potrzebę podjadania. Gdy dodatkowo usuniemy z codziennej diety węglowodany, redukcja warstwy tłuszczowej jest nieunikniona. Jeśli do napoju dodasz jeszcze odżywkę białkową, będziesz mieć pewność, że dasz organizmowi prawdziwego kopa.

Czy kawa kuloodporna uchroni mój organizm?

Wzmocniona kawa nie jest jedynie modnym napojem. To prawdziwa skarbnica wartości odżywczych i źródło siły. Spokojnie możesz więc wierzyć medialnym doniesieniom i sięgnąć po kubek małej czarnej. Pamiętaj, że nawet zwykła kawa ( a właściwie zawarta w niej kofeina) ma kilka pozytywnych właściwości. Oprócz tego, że pomaga się skoncentrować, kofeina zawiera antyoksydanty oraz witaminy z grupy B, opóźnia więc procesy starzenia organizmu. Smak kawy kuloodpornej jest dość specyficzny, jednak da się polubić. Z czasem możesz się nawet od niej uzależnić! Tylko pamiętaj, jeśli do kawy kuloodpornej dodasz cukier, krowie mleko lub zagryziesz ją czymś słodkim, nie zadziała ona odchudzająco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *