Odchudzanie zgodne z grupą krwi

Odchudzanie zgodne z grupą krwi

Rewolucyjna dieta zgodna z grupą krwi, pozwala na utrzymanie prawidłowej masy ciała i świetnego zdrowia. Robi furorę dlatego, że jest niesamowicie prosta. Wystarczy tylko spożywać zalecane produkty i unikać tych zakazanych.

Od kiedy dieta zgodna z grupą krwi ujrzała światło dzienne, jest powodem sporów lekarzy i dietetyków. Jedni twierdzą, że dobieranie potraw zgodnie z grupą krwi, nie ma sensu, inni natomiast – że dzięki temu odchudzanie jest przyjemne, a nasze organizmy w lepszej kondycji.

Dieta dla grupy krwi A

Według twórcy diety, osoby posiadające grupę krwi A powinny unikać mięsa i jego przetworów, bo takie pożywienie spowalnia u nich metabolizm i sprawia, że w ciele odkłada się tłuszcz. Ponadto sam nabiał sprawia, że zaburzona zostaje gospodarka insulinowa, a produkty mlecze osłabiają serce i sprzyjają cukrzycy. Osoby posiadające grupę krwi A powinny unikać również piwa, ziemniaków i czerwonej papryki.

Z produktów dla nich polecanych wymienić można warzywa, owoce (wiśnie, śliwki, ananasy) i oliwę.

Dieta dla grupy krwi B

Osoby posiadające grupę krwi B, zazwyczaj nie tolerują glutenu, drobiu i olejów roślinnych. Z ich diety powinno się również wykluczyć pomidory, krewetki, żytnią mąkę oraz orzechy. Żywność taka może zaburzać metabolizm i przyczyniać się do otyłości.

Jeśli chodzi o produkty polecane, należą do nich przede wszystkim mleczne przetwory (kefir, twaróg), dziczyzna, baranina, zielona herbata i prawie wszystkie warzywa, za wyjątkiem kukurydzy.

Dieta dla grupy krwi AB

Utrzymanie szczupłej sylwetki w przypadku grupy krwi AB, polega przede wszystkim na wykluczeniu z diety czerwonego mięsa i mleka i jego przetworów. Niezalecane jest również spożywanie kaszy gryczanej, pestek, bananów i pomarańczy.

Ta grupa krwi bez ograniczeń może jeść fermentowane, mleczne napoje, warzywa, owoce i brązowy ryż.

Dieta dla grupy krwi 0

Posiadacze „zerówki” to jedyna grupa, która może bez obaw jeść mięso i w przypadku której działa ono korzystanie. Przy grupie krwi 0 niestraszne jest ani czerwone mięso, ani ryby, owoce morza, kapusta czy brokuły.

Niezalecane natomiast są wysokoprocentowe alkohole, piwo, ziemniaki, pestki słonecznika, soczewica i brukselka. Grupa krwi zero nie toleruje produktów mlecznych i mącznych i to one najczęściej przyczyniają się do tycia.

Powyższe zalecenia są jednak tylko wskazówką. Wiadomym jest, że ograniczenie lub wykluczenie z diety pewnych produktów może wywołać niedobory w organizmie. Mięso jest dla nas szczególnym źródłem witamin z grupy B, a ziemniaki największym źródłem witaminy C w naszej diecie. Grupa krwi może być pomocna w określeniu tego, co nam służy, ale należy stosować ją z rozsądkiem, a braki składników suplementować.

2 myśli na temat “Odchudzanie zgodne z grupą krwi

  • Avatar
    4 września 2015 o 15:49
    Permalink

    Nie słyszałam o takiej diecie. Cóż człowiek się uczy całe życie 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *