Aqua aerobic – idealny sposób na jesienną chandrę

Jesień to pora roku, w której trudno utrzymać chęć do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Najchętniej zakopalibyśmy się pod kocem z herbatą i dobrą książką, a nie myśleli jeszcze o regularnym bieganiu w deszczu i chłodzie. Co zatem robić, żeby nie stracić dobrej formy i nie nabrać zbędnych kilogramów? Koniecznie spróbujcie aqua aerobicu! Nie tylko pozbędziecie się celluitu, ale też zyskacie więcej energii do zmagania się z jesienią, a wasze samopoczucie zdecydowanie się poprawi.

Aqua aerobic – co to takiego?

Aqua aerobic to ćwiczenia w wodzie przy muzyce z wykorzystaniem układów choreograficznych, bardzo podobnych do tych stosowanych w tradycyjnym aerobiku. Może uprawiać go w zasadzie każdy – kobiety w ciąży, osoby otyłe czy osoby po ciężkich kontuzjach. W dodatku, aby ćwiczyć aqua aerobic, wcale nie musicie umieć pływać. Woda, w której wykonywane są ćwiczenia sięga z reguły do połowy klatki piersiowej lub do szyi.

Dlaczego warto ćwiczyć aqua aerobic?

Regularne ćwiczenie aqua aerobiku wyszczupli wasze sylwetki, odciąży kręgosłup, zlikwidują stres i napięcie. Zachowacie gibkość, zredukujecie tkankę tłuszczową i rozwiniecie mięśnie. Co więcej – wodne zajęcia zdecydowanie ułatwią likwidację cellulitu, zapewnią utratę wagi oraz zmniejszą narażenie na urazy często przytrafiające się podczas ćwiczeń np. na sali gimnastycznej. Nie do przecenienia jest również wpływ aqua aerobicu na pobudzenie układu krążenia, układu oddechowego i układu ruchu. Ponadto wasze ciała staną się zrelaksowane i odprężone, a samopoczucie zdecydowanie poprawi. Jak można się nie uśmiechnąć po dawce dynamicznych ćwiczeń do energetyzującej muzyki? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *