6 produktów, których nie neleży jeść przed pójściem spać

Nie powinniśmy się kłaść spać z pełnym żołądkiem. Nasz organizm potrzebuje odpoczynku, jedzenie przed snem nie wpływa dobrze na nasze zdrowie i samopoczucie.To, co jemy przed pójściem spać ma również istotny wpływ na jakość snu. Powinieneś planować posiłki tak, żeby ostatni jeść 2-3 godziny przed pójściem spać.

Przestawiam Wam 6 produktów, których nie powinno się spożywać tuż przed snem.

1. Czerwone mięso

Czerwone mięso to doskonale źródło białka i żelaza, dlatego warto sięgać po nie w ciągu dnia. Jednak strawienie bogatego w białka i tłuszcze czerwonego mięsa nie jest proste dla naszego metabolizmu. Zwalniający podczas snu metabolizm, może sobie nie poradzić. Czasem nie zjemy czegoś podczas obiadu i zostawiamy na później, ale pamiętaj, że jedzenie czerwonego mięsa przed snem jest kiepskim pomysłem!

2. Czekolada

Należy unikać jedzenia czekolady przed snem, zwłaszcza ciemnej czekolady. Jeżeli nie możesz odmówić sobie słodkiej przekąski przed snem, sięgnij po białą czekoladę, której spożycie jest opcją nieco bezpieczniejszą.Jeśli zjesz czekoladę przed zaśnięciem, to zawarte w niej kalorie zamienią się na tłuszcz. Twój organizm odłoży tłuszcz „na później”, ponieważ w nocy nie robisz nic i organizm nie jest w stanie spożytkować tych kalorii.Pamiętaj, że czekolada zawiera kofeine, która może powodować problemy z zasnięciem.

3. Warzywa

Są zdrowe i niskokaloryczne, ale nie powinniśmy ich jeść przed zaśnięciem. Warzywa zawierają dużo błonnika, który powoduje uczcucie sytości, w ciągu dnia uczucie sytości jest zaletą, ale wieczorem może powodować problemy z zasnieciem. Jeżeli masz przed snem ochotę na warzywa, to wybierz te, które zawierają błonnik rozpuszczalny.

4. Alkohol

Alkohol to puste kalorie, które nie żywią, a tuczą. Z badań wynika że, po wypiciu alkoholu zwiększa się ochota na wysokokaloryczne, bogate w tłuszcz dania. Niektóre osoby po wypiciu alkoholu szybciej zasypiają, ale ich jakość snu jest po prostu gorsza.

5. Owoce

Owoce zawierają cukry proste, które są bardzo ważne w ciągu dnia, kiedy potrzebujemy energii. Sięganie po owoce wieczorem nie jest dobrym pomysłem, ponieważ organizm nie ma na co spożytkować dostarczonych mu kalorii. Cukry proste mogą zostać nierozłożone i odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej.

6. Pizza

Jedzenie pizzy przed snem nie jest najlepszym pomysłem. To chyba nic dziwnego, prawda? Pizza to prawdziwa bomba kaloryczna. Wieczorem, gdy kładziesz się do łóżka, Twój organizm chce odpocząć – metabolizm zwalnia i nie będzie w stanie spalić tych kalorii.

pizza-386717_960_720

Jeżeli już musisz sięgnąc po coś przed snem, to banan będzie dobrym wyborem na przekąskę. Jak dowodzą badania, zawiera duże ilości potasu, który odpowiada za fazę snu głębokiego. Posiada również tryptofan, który przyspieszy zasypianie. Japończycy są zdania, że banany pomagają schudnąć, zredukować poczucie stresu i zmęczenia, opracowali nawet specjalną dietę bananową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *